عشق و رابطه ی جنسی

وجود یک رابطه ی جنسی عمیق, پرشور و سالم بین زن و شوهر یکی از ارکان و دلایل مهم تشکیل و حفظ خانواده است ولی همین نکته ی مهم گاه سبب بروز مشکلاتی هم می شود. به نظر می رسد که عمده ترین اشتباه افراد در برقراری ارتباط جدید, شروع زودرس و با شتاب سکس باشد. بعضی ها فکر می کنند که به این ترتیب , صمیمیت بین آنها عمیق تر می شود. و رابطه ی بهتری را تجربه خواهند کرد, چنین افرادی اغلب بیم آن دارند که اگر نه بگویند طرد شوند. می ترسند اگر نه بگویند جسم آنها فراموش شود.
مهم نیست که چه چیزی در برخوردهای اول بین زوج اعجاب انگیز و جالب به نظر می رسد , بلکه مهم این است که چه قدر برای توجه عمیق و نزدیکی روحی به طرف مقابل صرف شده است. سکس بدون توجه عمیق شاید تجربه ی فیزیکی و جسمانی رضایت بخشی باشد ولی از لحاظ هیجانی(عاطفی) و معنوی کم رنگ و صرفاتجربه ای منطقی خواهد بود. چنین تجربه ای تقریبا همیشه این احساس را به دو طرف می دهد که انگار چیزی را از دست داده اند.
سکس عاری از عشق و توجه سبب می شود که زن یا شوهر فکر کنند اگر با فرد دیگری رابطه می داشتند موفق تر بودند. پس بهتر است در انتخاب و دیدارهای اولیه ی خود دقت بیشتری بکنید و ببینید که آیا طرف مقابل را درست انتخاب کرده اید یا نه؟ و این چنین شانس خود را در مورد تشخیص اینکه برای یکدیگر مناسب هستید یا نه افزایش دهید. هرگز پیش از عمق بخشیدن به صمیمیت عاطفی به صمیمیت جسمانی نپردازید. بر خلاف بسیاری از پند و اندرزهای سنتی که روابط زناشویی بعد از ازدواج را خواه و ناخواه عامل ایجاد ارتباط صمیمی و نزدیک بین زوج جوان می دانند , باید گفت که سکس خوب , نتیجه و محصول صمیمیت است و نه علت آن. بدون عشق و توجه , هر مشکلی تبدیل به معضلی بزرگ و غیرقابل حل می شود و هر نقص و ایرادی به حرکت ناقص بعدی می انجامد. به علاوه حتی جذابیت جسمانی نیز , هیچ گاه به تنهایی نمی تواند تعارضات اجتناب ناپذیرروابط اولیه را حل کند.
توجه و محبت عمیق تنها از طریق اختصاص وقت برای یکدیگر آن هم در طول زمان حاصل می شود. برای دستیابیبه توجه و محبت عمیق باید با هم حرف بزنید , بخندید و ببینید که چه چیزی , چه حرکتی و چه نوع برخوردی برای شما دلنشین است . توجه و محبت در واقع از کالبد شکافی تعرض ها به دست می آید . با کالبد شکافی تضادها و کشمکش ها می توانید یکدیگر را بهتر بشناسید و با روح و جان دیگری ارتباط برقرار کنید. البته پیش از رفتن به جنگ چالشهای ناشی از کل روابط , باید روح فرد مقابلتان را دوست داشته باشید.
رابطه ی جنسی بدون عشق عمیق , نسیمی زودگذر است . بنابراین بهتر است از وقت خود بیشتر استفاده کنید و تا زمانی که نسبت به یکدیگر احساس امنیت و راحتی نکرده اید به رختخواب نروید. به این ترتیب حتی اگر در عشق بازی های اولیه ی خود به نعوظ هم نرسید , رابطه ی شما خراب نمی شود . شاید ماه ها طول بکشد تا زوج جوان نسبت به هم احساس راحتی کنند . شاید بگویید یعنی چه؟ یعنی برای داشتن یک رابطه ی سکس باید ماه ها صبر کرد؟! واقعیت این است که این موضوع کاملا به خود شما بستگی دارد . باید ببینید که چه قدر طول می کشد تا احساس دوست داشتن و دوست داشته شدن بکنید. احساس کنید که عمیقا راحت و بی دغدغه هستید. باید ببینید که تا چه اندازه با همسر خود صادق هستید . و چگونه با تعارضات و کشمکش ها مواجه می شوید. مسلما تا زمانی که با هم کشمکش و تعارض نداشته باشید به احساس آرامش و امنیت نخواهید رسید. در جریان همین برخوردهاست که ممکن است متوجه شوید که در کشمکش تضادها و تعارضها طرف مقابل سکوت کرده و خود را سانسور می نماید و یا بر عکس شدیدا از کوره در می رود و یا حس کنید که در مقابل واکنش او , شما عملکرد مناسبی ندارید .شناخت و حل این مسائل نیاز به گذر زمان دارد . پس باید ببینید که علت تعجیل و شتاب شما چیست ؟ آیا صرفا سکس می خواهید یا یک رابطه ی عمیق و سالم که همیشه تازگی خود را حفظ می کند.

/ 0 نظر / 12 بازدید